تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی شورلایف

تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی شورلایف

در دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس شورلایف برای اینکه فشار لازم فیلتر ممبران فراهم شود باید از یک پمپ تقویت کننده فشار استفاده شود.

پمپ یک قطعه برقی و مهم است که باعث تقویت فشار آب ورودی دستگاه تصفیه آب می شود.

حال در بعضی مواقع پیش می آید که فشار کافی برای تولید آب تصفیه شده فراهم نمی شود، یا آبی از دستگاه تصفیه آب خارج نمی شود در این حالت احتمال خرابی پمپ وجود دارد اما قبل از آن باید از عملکرد پمپ اطمینان حاصل کنید و بعد اقدام به تعویض نمایید.

فشاری که پمپ تامین می کند باید بیشتر از ۵۰ psi باشد و در نمایشگر گیج فشار ۵۰ psi یا بیشتر نمایش داده شود. اگر کمتر بود احتمال خرابی پمپ و یا قطعات دیگر وجود دارد.

  • در بعضی مواقع پیش می آید که گیج فشار عدد صفر را نشان می دهد، یعنی پمپ به هیچ وجه قادر به تقویت فشار آب نیست. در این زمان مطمئن شوید که برق ورودی به پمپ مشکلی ندارد و کابل های برق دارای قطعی نمی باشد. همچنین مسیر ورودی و خروجی آب به پمپ ایرادی ندارد. اگر تمام موارد ذکر شده را چک کردید و باز هم پمپ روش نشد یعنی خراب است و باید تعویض شود.
  • راه دیگری نیز وجود دارد و آن این است که پمپ را از دستگاه جدا کنید و توسط آداپتور به برق متصل کنید، در این صورت می توان از صدای پمپ فهمید که عملکرد آن چگونه است.
  • درون پمپ سیم پیچ و بلبرینگ وجود دارد که باعث عملکرد پمپ درست و نادرست پمپ می شود اگر این دو ایرادی داشته باشند باعث تولید صدای زیاد می شود و پمپ سخت و ضعیف کار می کند.

حال اگر پمپ روشن می شود ولی فشار لازم را تولید نمی کند و گیج فشار عددی کمتر از ۵۰ psi را نشان می دهد باید موارد زیر را بررسی کنید :

  • ابتدا باید فلو فاضلاب را چک کنید، ممکن است خراب باشد و یا وجود نداشته باشد. اگر فلو فاضلاب خراب باشد آبی که پمپ تقویت میکند مستقیم به فاضلاب ریخته می شود و فشار پشت ممبران را افزایش نمی دهد درنتیجه گیج فشار عددی پایینی را نشان میدهد.
  • بعد از آن باید فشار آب ورودی به دستگاه را چک کنید ممکن است فشار آب شهری کم باشد در این حالت پمپ نمی تواند با فشارکم آب به درستی کار کند.
  • ممکن است کلگی پمپ خراب باشد در این صورت پمپ نمی تواند به درستی کار کند.
  • ممکن است آداپتور ایراد داشته باشد و نتواند برق کافی به پمپ برساند.

اگر تمام موارد بالا را بررسی کردید و ایرادی در آنها وجود نداشت در نتیجه پمپ خراب است و باید یا تعمیر و یا تعویض شود.

تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی شورلایف یک کار کاملا فنی و تخصصی است در نتیجه بهتر است توسط متخصصان فنی انجام شود.

تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی شورلایف

تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی شورلایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *