فرآیند اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

فرآیند اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

اسمز معکوس یکی از تکنولوژی های به روز تصفیه آب است که در دستگاه های تصفیه آب خانگی شور لایف مورد استفاده قرار می گیرد. فرآیند اسمز معکوس از نیروی فشار در جهت غلبه بر فشار اسمزی استفاده می کند.

نتیجه فرآیند اسمز معکوس این است که ناخالصی ها و آلاینده های درون آب در قسمت تحت فشار غشاء حفظ می شوند و حلال خالص که در دستگاه تصفیه آب خانگی، آب می باشد مجاز به عبور از فیلتر است.

در فرآیند اسمز معکوس آب به صورت طبیعی از محیطی که غلظت در آن کمتر است به محیطی می رود که غلظت در آن بیشتر می باشد.

برای معکوس کردن این جریان و ایجاد جریان اسمز معکوس باید فشار بالایی در جهت جریان طبیعی آب وارد شود به علت ایجاد این فشار این فرآیند با نام اسمز معکوس (Reverse Osmosis) شناخته می شود.

فرآیند اسمز معکوس مشابه با سایر تکنولوژی های غشایی است اما با این حال هم تفاوت هایی بین اسمز معکوس و فیلتراسیون های دیگر وجود دارد و همین تفاوت ها سبب برتری فرآیند اسمز معکوس نسبت به سایر روش های تصفیه می گردد.

غشای به کار رفته در فرآیند اسمز معکوس دارای لایه هایی متراکم است. این لایه ها دارای منافذ بسیار ریزی هستند و حتی با دقت ۰٫۰۰۰۱ میکرون طراحی و ساخته می شوند.

در اغلب موارد لایه های غشایی به صورتی ساخته شده اند که اجازه عبور آب تنها از میان لایه های ضخیم تر ممکن می شود. این فرآیند برای انجام شدن به فشار بالایی نیاز دارد و این فشار در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس توسط پمپ ایجاد می شود.

وجود پمپ آن قدر مهم است که در صورت نبود آن فرآیند اسمز معکوس صورت نمی گیرد و فیلتر ممبران قادر به تصفیه آب نمی باشد.

فرآیند اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

فرآیند اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *