فروش نمک سختی گیر رزینی شورلایف

فروش نمک سختی گیر رزینی شورلایف

رزین نوعی ماده چسبنده است که باعث نرمی آب می شود و تبادل یونی انجام می دهد کلسیم و منیزیم را از آب گرفته و سدیم را اضافه می کند تا سختی آب کاهش یابد. رزین در سه مدل کاتیونی، آنیونی و میکس بد ساخته می شود.

پس از مدتی استفاده از رزین نیاز به احیا و شستشو دارد تا آلاینده هایی که جذب کرده است از بین برود. برای احیای رزین های سختی گیر باید از ماده ای استفاده کرد که بتواند سدیم مورد نیاز برای احیای رزین را تهیه کند.

 نمک سدیم کلراید در دسترس ترین  ماده ای است که از آن می توان برای احیای رزین سختی گیر استفاده کرد. برای نرم شدن آب سه نوع نمک استفاده می شود. سنگ نمک، نمک پودری و نمک قرصی.

سنگ نمک به عنوان یک ماده معدنی و طبیعی از رسوبات نمکی زیرزمینی استخراج می شود که حاوی ۹۹ درصد سدیم کلرید (NaCl) است و مهمترین مولفه آن سولفات کلسیم است.

نمک پودری که عمدتا از تبخیر آب دریا حاصل می شود حاوی ۸۵ درصد سدیم کلرید است معمولا به شکل بلوری فروخته می شود.

نمک قرصی نیز از طریق نمک زیرزمینی استخراج شده بدست می آید با استفاده از انرژی گاز طبیعی زغال سنگ رطوبت تبخیر می شود نمک تبخیر شده دارای ۹۹ الی ۹۹/۹۹ درصد سدیم کلرید می باشد.

استفاده از نمک تبخیری به علت درصد زیاد سدیم مناسب تر می باشد در استفاده از سایر نمک ها مخازن باید مرتب شستشو و تمیز شوند چون نمک سنگ و پودری حاوی مواد زیادی است که محلول در آب نیستند و موجب رسوب در مخزن می شوند که نیاز به شستشو مکرر می باشد.

در احیای رزین با استفاده از نمک باید به این مورد توجه کرد که آب نمک تولید شده به اندازه شور و اشباع باشد تا بتواند فرآیند احیا را به طور کامل انجام دهد.

برای احیای هر نوع رزین ۴ مرحله کلی باید رعایت شود :

  • بک واش معکوس بستر
  • تزریق ماده احیا کننده
  • خروج احیا کننده
  • شستشوی نهایی

برای نگهداری مناسب مخزن آب نمک و جلوگیری از تشکیل پوسته نمک و انباشت خاک باید در زمان مشخص شسته و تمیز شود. به طور کلی سالی یکبار این عمل انجام می شود اما اگر از نمک هایی با خلوص پایین استفاده شود باعث کوتاه تر شدن این بازه زمانی می شود و باید در زمان کمتر از یکسال شستشو شود تا مشکلی در سیستم تصفیه آب ایجاد نشود.

فروش نمک سختی گیر رزینی شورلایف

فروش نمک سختی گیر رزینی شورلایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.