مراحل فرآیند کلرزنی تصفیه آب

مراحل فرآیند کلرزنی تصفیه آب

در این مطلب می خواهیم درباره ی یکی از فرآیندهایی که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد صحبت کنیم . این فرآیند کلرزنی نام دارد و در این مطلب می خواهیم با آن آشنا شویم .

آبی که می خواهیم از آن استفاده کنیم باید هیچ گونه مواد مضر و اضافی در خود نداشته باشد و همه ی باکتری های مضر موجود در آن از بین رفته باشد . برای از بین بردن این مواد باید از روش هایی برای حذف این مواد از آن استفاده کنیم .

یکی از روش هایی که از متداول ترین روش ها برای ضدعفونی آب از آن استفاده می شود ، روش کلرزنی می باشد که در آن با استفاده از کلر املاح و مواد مضر موجود در آب از بین می روند و طعم و بوی آب بهبود می یابد .

این فرآیند با اهدافی انجام می شود که عبارت است از : برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم های موجود در آب ، تکثیر کردن املاحی مثل هیدروژن سولفید و آهن و منیزیم که به تدریج با حضور در آب رسوب می کنند ، از بین بردن عوامل بیماری زا و میکروب های موجود در آب و غیره .

در این فرآیند کلر به آب افزوده می شود و طی این اتفاق کلریدریک اسید و یکی دیگر از مشتقات کلر تولید می شود که از فرآورده های این واکنش هستند. این دو ترکیب شروع به گندزدایی و ضدعفونی آب می کنند . اثر گندزدایی هنگامی بیشتر است که PH آب پایین تر از ۷ باشد .

برای انجام فرآیند کلرزنی باید به نکاتی توجه کنید که به شرح زیر می باشد :

*کلر مورد نیاز آب باید تهیه شود .

*زمان تماس آب با کلر باید رعایت شود .

*غلظت کلر باقی مانده بعد از کلر زنی باید به مقدار کافی باشد .

مراحل فرآیند کلرزنی تصفیه آب

مراحل فرآیند کلرزنی تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم ، آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.