عوامل تاثیر گذار در تعیین عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی شورلایف

عوامل تاثیر گذار در تعیین عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی شورلایف
دستگاه های تصفیه آب خانگی شورلایف از تعدادی فیلتر تشکیل شده اند که وظیفه دارند املاح و آلاینده های درون آب را به خود جذب نمایند و آبی خالص تولید کنند اما این فیلترها یک عمر و تاریخ مصرفی دارند و بعد از آن قادر به فرآیند فیلتراسیون نمی باشند. عمر فیلترها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شوند، حال این عوامل تاثیر گذار در تعیین عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی شورلایف به شرح زیر است :
کیفیت آب ورودی :
اگر آب شهری از کیفیت پایینی برخوردار باشد و دارای بسیاری از آلودگی ها و املاح باشد منافذ فیلتر زودتر از موعد اشباع می شوند و نیاز به تعویض پیدا می کنند در نتیجه کیفیت آب ورودی یکی از عولمل مهم در تعیین عمر فیلتر است.
میزان مصرف آب :
کمپانی شورلایف یک مقار حجم تصفیه آبی برای هر یک از فیلترها تعیین کرده است که بعد از تصفیه آن مقدار باید تعویض شوند. معمولا فیلترها قادرند ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ گالن آب را تصفیه نمایند.
زمان عمر تعویض فیلتر :
فیلترها علاوه بر اینکه یک حجم مشخص برای تصفیه دارند یک تاریخ مصرف نیز دارند که زمان تعیین شده برای تعویض فیلتر مهم تر از میزان حجم مصرفی است. اگر تاریخ انقضاء فیلتر رسیده باشد ولی آن مقدار آب را تصفیه نکرده باشد باید تعویض شود زیرا خاصیت خود را بعد از آن تاریخ از دست می دهد. همچنین برعکس آن نیز صادق است یعنی فیلتر آن مقدار حجم تعیین شده را تصفیه کرده باشد اما تاریخ انقضاء آن نرسیده باشد نیز باید فیلتر تعویض شود زیرا منافذ فیلتر اشباع شده اند و دیگر قادر به جذب نمی باشند.
کیفیت فیلتر :
کیفیت فیلتر نیز در تعیین عمر فیلتر تاثیر گذار است زیرا اگر فیلترها از مواد نامرغوب ساخته شده باشند قدرت جذب پایینی دارند، سطح تماس کمی دارند و زودتر از فیلترهای باکیفیت اشباع می شوند.
دمای آب ورودی به فیلتر :
فیلترها به طور میانگین بین دمای ۲ تا ۴۵ درجه قادر به عمل تصفیه هستند اگر این مقدار کم و یا زیاد شود باعث کاهش طول عمر فیلتر می شود.
کیفیت سایر قطعات و سرویس دستگاه تصفیه آب :
اگر دستگاه تصفیه آب شورلایف به طور دائم سرویس نشود و قطعه ای دچار خرابی شود باعث خرابی زود هنگام سایر قطعات و فیلترها می شود. مثلا اگر فلو فاضلاب خراب شود فشار لازم برای فیلتر ممبران بوجود نمی آید و فرآیند اسمز معکوس صورت نمی گیرد و این امر باعث خرابی غشاء ممبران می شود.

عوامل تاثیر گذار در تعیین عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی شورلایف

عوامل تاثیر گذار در تعیین عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی شورلایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *