نحوه ی تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

نحوه ی تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

فیلتر ممبران که در مرحله ی چهارم دستگاه تصفیه آب خانگی شورلایف قرار می گیرد وظیفه ی حذف املاح و آلاینده های مضر از جمله نیترات، نیتریت، جیوه، سرب و آرسنیک تا ۹۸ درصد از آب را دارد.

این فیلتر با روش اسمز معکوس قادر است تا تمام میکروارگانیسم ها را تا قطر بزرگتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون حذف نماید.

چون فیلتر ممبران فرآیند اصلی تصفیه آب را انجام می دهد اگر کمی دچار مشکل و خرابی شود مقدار TDS آب بالا می رود و در کتری و یا سماور رسوباتی تشکیل می شود.

همچنین ممکن است که آب خارج شده از شیر برداشت با کاهش فشار مواجه شود زیرا منافذ فیلتر دچار گرفتگی می شوند و نمی توانند آبی را از خود عبور دهند.

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف را باید هر ۱۵ الی ۱۸ ماه تعویض نمود و بیشتر از آن فیلتر قادر به انجام فرآیند فیلتراسیون نیست.

در بعضی مواقع اگر فیلتر ممبران را به موقع تعویض می نمایید و هنوز موعد تعویض فیلتر ممبران نرسیده باشد و با کاهش تولید آب و یا رسوب در کتری مواجه شدید باید فیلتر ممبران را تست کنید و از عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید.

نحوه ی تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف در ذیل به طور کامل شرح داده شده است.
ابتدا باید شیر مخزن و شیر میکس را به طور کامل ببندید .

شیر برداشت را برای چند دقیقه باز بگذارید تا آب قدیمی درون سیستم به طور کامل تخلیه شود و فقط آب خروجی از فیلتر ممبران باشد.

بعد از چند دقیقه در یک لیوان مقداری آب بریزید و با استفاده از TDS متر مقدار سختی آب را اندازه گیری کنید. اگر TDS متر عددی بیشتر از ۱۰۰ را نشان داد یعنی فیلتر ممبران معیوب است و آب بیش از حد املاح دارد. اما اگر کمتر از آن بود فیلتر ممبران سالم است.

حال اگر سختی سنج در اختیار ندارید می توانید توسط مقدار حجم خروجی آب تصفیه شده به صورت تقریبی فیلتر ممبران را بررسی کنید.

به طور طبیعی مقدار آب خارج شده از شیر برداشت باید باریکه ای از آب و به صورت متناوب باشد اما اگر این مقدار بسیار کم و یا به صورت قطره ای بود و یا فشار زیادی داشت به احتمال زیاد فیلتر ممبران خراب است.

نحوه ی تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

نحوه ی تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی شور لایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *